Paris Saint Germain ka fituar garën për supertalentin francez Bradley Barcola (2002) duke e transferuar atë nga Lyoni.

Parisienët kanë shpenzuar 45 milionë euro për transferimin e anësorit të talentuar në Parc de Princes.

Nga ana tjetër Barcola ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me Parisin dhe do të jetë pjesë e tyre deri në 30 qershor të vitit 2028.

Anësori i talentuar është shprehur shumë i lumtur me hapin e bërë në karrierën e tij.

Jam shumë i lumtur. Është krenari të bashkohem me një klub kaq të madh. Është një klub me shumë ambicie, që luan kompeticione të mëdha, dua të jap gjithçka”, – deklaroi sulmuesi francez.

20-vjeçari ka dalë nga Akademia e Lyon derisa edicionin e kaluar ishte më i miri te kjo skuadër në Ligue 1.