PSV merr meksikanin Hirving Lozano (1995) nga SSC Napoli me efekt të përhershëm për 15 milionë euro.

Klubi holandez dhe sumuesi anësor kanë rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare deri në 30 qershor 2028.

Nga viti 2017 deri në vitin 2019, meksikani tashmë luajti në stadiumin Philips, ku u shndërrua në një të preferuar të turmës.

Pasi Hirving ‘Chucky’ Lozano shkaktoi bujë në Eredivisie, ai u largua për në Italinë jugore, ku SSC Napoli kishte vënë re talentin e tij. Vitin e kaluar ai përjetoi një kulm absolut atje. Gli Azzurri u bë kampion kombëtar për herë të parë në më shumë se tridhjetë vjet. Në total ai luajti 155 herë për napolitanët. Ai shënoi tridhjetë herë dhe ishte kryesori në shtatëmbëdhjetë gola.

Me rikthimin e anësorit të rrufeshëm, një tjetër meksikan do të luajë për PSV-në këtë sezon. Hirving nuk ka nevojë për prezantim në Holandë. Në vitin 2017-2018 ai festoi kampionatin kombëtar, ku pati një peshë të bukur me shtatëmbëdhjetë gola. Në total ai luajti 79 ndeshje për PSV-në në të cilat ishte i saktë dyzet herë dhe dha njëzet asistime të tjera.