Përmes faqes së saj të internetit, Roma ka zyrtarizuar ardhjen e Leandro Paredes (1994) nga PSG për 2.5 milionë euro:

“AS Roma është e kënaqur të njoftojë rikthimin te Giallorossi të kampionit botëror Leandro Paredes. Mesfushori, i lindur në 1994, u nënshkrua në mënyrë të përhershme nga Paris Saint – Germain. Leo ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2025.”

Paredes tha:

Kthimi në Romë është gjithmonë një emocion, të bësh për të luajtur për Romën është edhe më shumë. Falënderoj tifozët për mirëpritjen që më bënë dhe klubin që më riktheu në klubin që më lançoi në Evropë: vitin e kaluar përjetova një gëzim të jashtëzakonshëm me Kupën e Botës, tani dua të vazhdoj të fitoj dhe jam i bindur se mund ta bëj. me këtë ekip”