Tottenham Hotspur konfirmon nënshkrimin e huazimit të sulmuesit brazilian Carlos Vinicius (1995) nga Benfica me një huazim prej 2.7 milionë stërlinash (3 milionë euro) me të drejtën e blerjes për 41 milionë stërlina (45 milionë euro).

Jose Mourinho më në fund ka një sulmues të ri në radhët e tij, me Harry Kane që do të ketë një rezervë shumë të nevojshme.

Braziliani Vinicius do të veshë fanellën me numër 45 për sezonin 2020-21.

Në një deklaratë në faqen e internetit të klubit të tyre, Tottenham tha: “Ne jemi të kënaqur të njoftojmë nënshkrimin e sulmuesit Carlos Vinicius për një sezon nga Benfica. Carlos do të veshë fanellën numër 45.

Dhe Vinicius gjithashtu ishte shumë i sigurt në vetvete duke premtuar të ndihmonte për të sjellë trofe në Tottenham.

Në një video, ai tha: “Doja t’u thosha të gjithëve se së bashku do të shijojmë suksesin. Unë jam këtu për t’u bashkuar me këtë familje për të ndarë gëzimin tuaj dhe për të sjellë në shtëpi trofe“.