Showbiz

Sport

Video

Politike

Edhe 100 vjeç për aktorin dhe artistin elbasanas Benon Lopari

Ai ka lindur në qytetin e Elbasanit më 20 qershor 1956. Ka mbaruar Institutin e Lartë të Arteve (1977–1979) dhe ka punuar në Teatrin...

Ekonomi

Lifestyle

McLaren P1 Spider nga Lanzante, do të prodhohen vetëm 5 të tilla në botë. Ja specifikat:

Hipermakina me majë të hapur po merr mbështetëse me fibër karboni. McLaren përfundoi prodhimin e P1...

Edhe 100 vjeç për aktorin dhe artistin elbasanas Benon Lopari

Ai ka lindur në qytetin e Elbasanit më 20 qershor 1956. Ka mbaruar Institutin e...

Në Universitetin e Elbasanit u zhvillua një takim me ambasadoren e Greqisë në Shqipëri, Znj. Sophia Philippidou, ku u diskutua mbi bashkëpunimet në fushën...

Rektori i Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani, Prof.dr Skender Topi, mirëpriti në një takim ambasadoren...

Maturantet e Medresesë së Elbasanit presin me lule profesorin e tyre të matematikës Shpëtim Sulanjaku para provimit të Maturës.

Nxënëset maturante dinë të surprizojnë edhe në ditën e provimit të Matematikës . Ata kanë pritur...

Znj. Evis Kushi organizoi një takim me maturantë dhe mësues nga Bashkia e Elbasanit në mjediset e Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve ku...

Në mjediset Ministrisë së Arsimit minstri Evis Kushi zhvilloi një takim edhe me maturantë dhe...

Luçiano Boçi zgjidhet nënkryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Megi Balliu do të jetë sekretare për organizatat partnere.

Flamur Noka do të jetë sekretari i ri i përgjithshëm i Partisë Demokratike. Ai ka...

Mira Rakacolli: “Pagat e mjekëve shqiptarë janë rritur. Ata nuk ikin në Gjermani për shkak të pagës, por sepse gjermanët emigrojnë drejt Zvicrës dhe...

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka deklaruar ditën e sotme në Komisionin për Çështjet ligjore...

Ndahet nga jeta profesori i shquar Reshit Koburja.

Reshit Koburja lindi ne vitin 1936 ne qytetin e Elbasanit. Reshiti ka mbaruar studimet në degën...

Përurohet udhërrëfyesi “Elbasani dhe Korça në dokumentet osmane të Arkivit të Stambollit” dhe projekti “Dokumente për Shqipërinë dhe shqiptarët”.

Akademia e Shkencave e Shqipërisë dhe Akademia e të Rinjve në bashkëpunim me Fondacionin Albanian...