Dje është luajtur ndeshja e kthimit e 1/16 të finaleve mes Bragës dhe Rangers ku skocezët kanë fituar përsëri duke u kualifikuar për ne 1/8 e finaleve.

BRAGA RANGERS 0-1( totali 2-4):
61’ Kent.
Braga: Matheus Magalhaes (8), Bruno Viana (6), Carmo (4), Raul Silva (5), Ricardo Esgaio (6), Trincao (6), Fransergio (6), Joao Palhinha (5), Nuno Sequeira (7), Ricardo Horta (5), Paulinho (6). Ndërrime: Ruiz (5), Joao Novais (6), Galeno (5).
Rangers: McGregor (7), Tavernier (7), Goldson (9), Edmundson (8), Barisic (7), Arfield (7), Davis (8), Jack (7), Hagi (7), Kamberi (7), Kent (8). Ndërrime: Ojo (6), Aribo (6).