U luajtën sonte ndeshjet e kthimit të 1/16 të finaleve të Europa League. Kualifikohen Milan, Roma, Ajax, Villarreal, Arsenal dhe Manchester United.

Ja rezultatet e plota të ditës ku në kllapa është totali i 2 ndeshjeve:

Club Brugge-Dinamo Kiev 0-1 (1-2)
83′ Buyalskyy

Dinamo Zagreb-Krasnodar 1-0 (4-2)
30′ Orsic

Leicester-Slavia Praga 0-2 (0-2)
50′ Provod, 79′ Sima

Leverkusen-Young Boys 0-2 (3-6)
48′ Siebatcheu, 86′ Fassnacht

Manchester United-Real Sociedad 0-0 (4-0)

Milan-Crvena Zvezda 1-1 (3-3)
8′ Kessié, 24′ Ben Nabhouane

PSV-Olympiacos 2-1 (4-5)
23′, 44′ Zahavi, 88′ Koka

Roma-Braga 3-1 (5-1)
23′ Dzeko, 75′ Perez, 88′ aut. Cristante, 91′ Mayoral

Ajax-Lille 2-1 (4-2)
(15’ Klassen, 88’ Neres; 78’ Yazici)

Arsenal-Benfica 3-2 (4-3)
(21’ e 87’ Aubameyang, 67’ Tierney; 43’ Goncalves, 61’ Silva)

Hoffenheim-Molde 0-2 (3-5)
(20’ e 90’+5 Ulland-Andersen)

Napoli-Granada 2-1 (2-3)
(3’ Zielinski, 59’ Ruiz; 25’ Montoro)

Rangers-Anversa 5-2 (9-5)
(9’ Morelos, 46’ Patterson, 55’ Kent, 79’ Barisic, 90’+2 Itten; 31’ Refaelov, 57’ Lamkel Ze)

Shakhtar Donetsk-Maccabi Tel Aviv 1-0 (3-0)
(67’ Moraes)

Villarreal-Salzburg 2-1 (4-1)
(40’ e 83’ Moreno; 17’ Berisha)