U luajtën sot 4 ndeshje të vlefshme 1/16 e finaleve FA Cup. Kualifikohen Liverpool, Manchester United dhe Wolverhampton, ndërsa Watford – Southampton përfundon në barazim

Ja rezultatet e plota:

West Bromwich – Wolverhampton 0-2
Neto (38′), Matheus Cunha (78′)

Watford – Southampton 1-1
Martins (5′) / Armstrong (89′)

Liverpool – Norwich 5-2:
Jones (16′), Núñez (28′ ), Jota (53′), van Dijk (63′), Gravenberch (90’+5 ) / Gibson (22′ ), Sainz (69′)

Newport – Manchester United 2-4:
Morris (36′), Evans (47′) / Bruno Fernandes (7′), Mainoo (13′), Antony (68′), Højlund (90’+4)