Kanë përfunduar ndeshjet e orës 18:45 të vlefshme për 1/16 e finaleve të Conference Europa League. Fiorentina shpartallon Bragën, fitojnë Trabzonspor dhe Qarabag.

Ja rezultatet e plota:

BODO / GLIMT – LECH POZNAN 0-0:

BRAGA – FIORENTINA 0-4:
45’, 60’ Jovic, 79’, 90’ Cabral

QARABAG – GENT 1-0:
78’ Andrade

TRABZONSPOR – BASEL 1-0:
65’ Larsen