Kanë përfunduar ndeshjet e orës 21:00 të vlefshme për 1/16 e finaleve të Europa League. Fitojnë Lazio, Partizan Beograd, Ludogorets dhe AEK Larnaca.

Ja rezultatet e plota:

AEK LARNACA – SC DNIPRO-1 1-0:   
84’ Garcia

FC SHERIFF – PARTIZAN BEOGRAD 0-1:   
45’ Gomes

SS LAZIO – CFR CLUJ 1-0:   
45’ Immobile

LUDOGORETS – ANDERLECHT 1-0:   
9’ Rodrigues