U luajtën edhe 4 ndeshje të kthimit të vlefshme 1/16 e finaleve të Europa League në orën 21:00. Kualifikohen Fiorentina, Basel, Lech Poznan dhe Gent.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Basel – Trabzonspor 2-0 (vajtja 0-1:):
13′ Amdouni, 76′ Zeqiri

Lech Poznan – Bodø/Glimt 1-0 (vajtja 0-0):
62′ Ishak

Gent – Qarabağ 1-0  [pen 5-3] (vajtja 0-1):
74′ Orban (Gent).

Fiorentina – Braga 3-2: (vajtja 4-0):
37’ R. Mandragora, 58’ R. Saponara (58), 83’ Arthur Cabral / 16’ Castro, 34’ Álvaro Djaló