U luajtën ndeshjet  e orës 18:55 të ndeshjeve të 1/16 të finaleve të Europa League. Fitojnë Inter, Frankfurt dhe Sporting. Barazojnë Manchester United dhe Sevilla. Humbin Ajax dhe Benfica. Ja rezultatet e plota:

Cluj – Sevilla 1-1 (59′ pen. Deac, 82′ En-Nesyri)

Club Brugge – Manchester United 1-1 (15′ Dennis, 36′ Martial)

Copenhagen – Celtic 1-1 (14′ Edouard, 52′ N’Doye)

Eintracht Frankfurt – Salsburg 4-1 (12′, 43′, 53′ Kamada, 56′ Kostic, 85′ pen. Hwang)

Getafe – Ajax 2-0 (38′ Deyverson, 93′ Kenedy)

Ludogorets – Inter 0-2 (71′ Eriksen, 95′ rig. Lukaku)

Shakhtar – Benfica 2-1 (56′ Patrick, 67′ pen. Pizzi, 72′ Kovalenko)

Sporting – Istanbul Basaksehir 3-1 (3′ Coates, 44′ Sporar, 51′ Vietto, 77′ pen. Visca)