U luajtën ndeshjet e orës 21:00 të 1/16 e finaleve të Europa League. Kualifikohen Inter, Manchester United, Olimpiacos, Sevilla, Shakhtar, Getafe dhe Copenhagen.

Ja rezultatet e plota të darkës.

Ajax-Getafe 2-1 (vajtja 0-2): 5′ Mata (G), 10′ Danilo, 63′ aut. Oliveira

Arsenal-Olympiacos 1-2 pas kohëve shtesë (vajtja. 1-0): 53′ Cisse. 113’ Aubameyang (A), 120’ Arabi

Benfica-Shakhtar 3-3 (vajtja. 1-2): 9′ Pizzi, 12′ aut. Dias (S), 36′ Dias, 47′ Rafa Silva, 49′ Stepanenko (S), 71′ Alan Patrick

Celtic-Copenhagen 1-3 (vajtja. 1-1): 51′ Santos, 83′ pen. Edouard (Ce), 85′ Biel, 88′ N’Doye

Inter-Ludogorets 2-1 (vajtja. 2-0): 26′ Cauly (L), 32′ Biraghi, 45’ Lukaku

Manchester United-Club Brugge 5-0 (vajtja. 1-1): 27′ pen. Fernandes, 35′ Ighalo, 41′ McTominay, 82′ e 94′ Fred

Sevilla-Cluj 0-0 (vajtja. 1-1)