U luajtën 4 ndeshje të kthimit të vlefshme 1/16 e finaleve të Europa League në orën 18:45. Kualifikohen Juventus, Sevilla, Bayer Leverkusen dhe Sporting Lisbone.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Midtiylland – Sporting 0-4 (vajtja 1-1):
S. Coates (21), Pote (50), (77), S. Gartenmann (85 ag)

Monaco – Bayer Leverkusen 2-3 [pen 3-5]( vajtja 3-2):
W. Ben Yedder (19 pen), B. Embolo (84) /F. Wirtz (13), E. Palacios (21), A. Adli (58)

Nantes – Juventus 0-3 (vajtja 1-1):
Á. Di María (5), (20 pen), (78)

PSV Eindhoven – Sevilla 2-0 (vajtja 0-3):
L. de Jong (77), Fábio Silva (90+5)