U luajtën 4 ndeshje të kthimit të vlefshme 1/16 e finaleve të Europa League në orën 21:00. Kualifikohen Manchester United, Roma, Union Berlin dhe Shakhtar Donetsk.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Union Berlin – Ajax 3-1 (vajtja 0-0):
R. Knoche (20 pen), J. Juranović (44), D. Doekhi (50) / M. Kudus (47)

Rennais – Shakhtar 2-1 k.sht [pen 4-5] (vajtja 1-2):
K. Toko Ekambi (52) I. Salah (106) / Belocian (119 ag)

Roma – Salzburg 2-0 (vajtja 0-1):
A. Belotti (33), P. Dybala (40)

Manchester United – Barcelona 2-1 (vajtja 2-2):
Fred (47), Antony (73) / R. Lewandowski (18 pen)