Përfunduan 4 ndeshje të 1/8 e Europa League.
Dinamo e Zagrebit bën surprizën duke eliminuar Tottenhamin. Kualifikohen sic pritej Arsenali,  Roma dhe Granada.

Ja rezultatet e plota të orës 18:55.

Arsenal – Olympiacos 0-1 : (totali 3-2)  
(51′ El Arabi)

Dinamo Zagreb – Tottenham 3-0  k. sh. (totali 3-2):  
(61′, 83′, 106′ Orsic)

Molde-Granada 2-1 (totali 3-2):   
29′ (a) Vallejo, 72′ Soldado, 90′ (r) Helstad)

Shakhtar-Roma 1-2 (totali 1-5):   
(48′, 72′ Mayoral, 59′ Moraes)