Përfunduan edhe 4 sfidat e tjera të 1/8 të finaleve tē Europa League. Fitojnë lehtë Tottenham, Arsenal, Roma dhe Granada.

Ja rezultatet e plota të orës 21:00

Granada – Molde 2-0
(26′ Molina, 76′ Soldado)

Olympiacos – Arsenal 1-3
(58′ El Arabi, / 34′ Odegaard, 79′ Gabriel, 85′ Elneny)

Roma – Shakhtar 3-0
(23′ Pellegrini, 73′ El Shaarawy, 77′ Mancini)

Tottenham – Dinamo Zagreb 2-0
(25′, 70′ Kane)