Atalanta ka shënuar fitore edhe si mysafir i Valencias me rezultat 4-3, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve, duke siguruar çerekfinalen.

Josip Ilicic 3’ pen, 43’ pen. 71’, dhe 82’ shënoi 4 gola në këtë ndeshje, duke u konfirmuar si lojtari i momentit te Atalanta.

Te Valencia golat i shënuan Ganeiro 21’ dhe 51’ dhe Torres 67’.