U luajtën të mërkurën dy ndeshje të tjera të 1/8 të finaleve të Champions League. Manchester United barazon në fundin e takimit në fushën e Atletico Madrid dhe gjithashtu mbyllet në barazpeshë takimi mes Benfikës dhe Ajaxit.

Ja rezultatet e plota:

Atletico Madrid – Manchester United 1-1:
7′ Felix / 80′ Elanga

Benfica – Ajax 2-2:
26′ aut. Haller, 72′ Yaremchuk / 18′ Tadic, 29′ Haller,