U luajtën edhe 4 ndeshje të vajtjes të vlefshme 1/8 e finaleve të Conference League në orën 21:00. Fitojnë Fiorentina dhe Lech Poznan, barazon Baseli.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Basel – Slovan Bratislava 2-2:   
6’ Amdouni, 40’ Zeqiri / 17’ Medvedev, 70’ Abubakari

Fiorentina – Sivasspor 1-0:   
70’ Barak

Gent – Istanbul Basaksehir 1-1:   
35’ Orban / 16’ Chuka

Lech Poznan – Djurgärden 2-0:   
39’ Milic, 82’ Marchwinski