U luajtën 3 ndeshje të vajtjes të vlefshme 1/8 e finaleve të Conference League në orën 18:45. Fitojnë West Ham dhe Nice, ndërsa barazon Villarreal.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

AEK Larnaca – West Ham 0-2:  
36’, 45’ Antonio

Anderlecht – Villarreal 1-1:   
57’ Dreyer / 28’ Trigueros

Sheriff – Nice 0-1:    
45’ Amraoui