U luajtën 3 ndeshje të 1/8 e finaleve të Europa League në orën 18:55. Fitore të thellë arriti Manchester United. Fitojnë edhe Basel dhe Basaksehir.
Ja rezultatet e plota:

Istanbul Basaksehir – Copenaghen 1-0:
88′ pen. Visca (I)

Eintracht Frankfurt – Basel 0-3:
27′ Campo (B), 73′ Bua (B), 85′ Frei (B)

Lask Linz – Manchester United 0-5:
28′ Ighalo (U), 58′ James (U), 82′ Mata (U), 91′ Greenwood (U), 93′ Pereira (U)