Përfunduan sonte ndeshjet e kthimit të 1/8 të finaleve të Europa League. Kualifikohen Liverpool, West Ham, Milan, Roma, Atalanta, Benfica, Bayer Leverkusen dhe Marseille. Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Slavia Praga – Milan 1-3 (totali 3-7).
34′ Pulisic (M), 36′ Loftus-Cheek (M), 45+6′ Leao (M), 84′ Jurasek (S)

Rangers – Benfica 0-1 (totali 2-3)
69′ Silva

West Ham – Freiburg 5-0 (totali 5-1)
9′ Paquetà, 32′ Bowen, 52′ Cresswell, 78′ e 85′ Kudus

Villarreal – Marseille 3-1 (totali 3-5).
32′ Capoue (V), 55′ Sorloth (V), 86′ Mosquera (V), 90+5′ Clauss (M)

Brighton – Roma 1-0 (totali 1-4)
37′ Welbeck

Atalanta – Sporting 2-1 (totali 3-2)  
33′ Pedro Goncalves (S), 46′ Lookman (A), 59′ Scamacca (A)

Bayer Leverkusen – Qarabag 3-2 (totali 5-4).
59′ Zoubir (Q), 67′ Juninho (Q), 72′ Frimpong (B), 90+3′ e 90+8′ Schick (B)

Liverpool – Sparta Praga 6-1 (totali 11-2).
7′ Nunez (L), 8′ Clark (L), 10′ Salah (L), 14′ e 55′ Gakpo (L), 42′ Birmancevic (S), 48′ Szoboslai (L)