Përfunduan ndeshjet e kthimit të orës
21:00 në Europa League. Sportingu i Lisbonës eliminon Arsenalin pas goditjeve të penalltive, kualifikohen Roma, Bayer Leverkusen dhe Union Saint Gilloise.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

REAL SOCIEDAD – ROMA 0-0 (totali 0-2)

ARSENAL – SPORTING LISBONA 1-1 (pen 3-5) (totali 3-3)
19′ Xhaka / 62’ Goncalves

FERENCVAROS – BAYER LEVERKUSEN 0-2 (totali 0-4)
3′ Diaby, 81’ Adli

UNION ST. GILLOISE – UNION BERLIN 3-0 (totali 6-3)
18′ Teuma, 63’ Lazare, 90’+4’ Lapaussin