U luajtën edhe 4 ndeshje të vajtjes të vlefshme 1/8 e finaleve të Europa League në orën 21:00. Fitojnë Manchester United, Juventus dhe Sevilla.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Juventus – Freiburg 1-0:   
53’ Di Maria,

Manchester United – Real Betis 4-1:  
6’ Rashford, 52’ Antony, 58’ Fernandes., 83’ Weghourst / 32’ Perez

Sevilla – Fenerbahce 2-0:   
56’ Jordan, 85’ Lamela

Shakhtar Donetsk – Feyenoord 1-1:  
79’ Rakitskiy / 88’ Bullaude