U luajtën 4 ndeshje të vajtjes të vlefshme 1/8 e finaleve të Europa League në orën 18:45. Fitojnë Roma dhe Bayer Leverkusen, barazon Arsenal.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Roma – Sociedad 2-0:   
13’ Sharawy, 87’ Kumbulla

Union Berlin – Union St. Gilloise 3-3:
42’ Juranovic, 69’ Knoche, 89’ Michel / 28’, 72’ Boniface, 58’ Vertessen 58′

Leverkusen – Ferencvaros 2-0:    
10’ Demirbay, 86’ Tapsoba

Sporting CP – Arsenal 2-2:   
34’ Inacio, 55’ Paulinho/ 22’ Saliba 62’ Morita (ag)