U luajtën sonte 4 ndeshje të vlefshme për 1/8 e finaleve të FA Cup. Kualifikohen Manchester City, Blackburn, Fulham dhe Brighton. Ja rezultatet e plota të ditës:

Stoke – Brighton 0-1:   
30’ Ferguson

Leicester – Blackburn 1-2:   
66’ Iheanacho / 33’ Dolan, 52’ Szmodics

Fulham – Leeds 2-0:   
21’ Palhinha, 56’ Solomon

Bristol City – Manchester City 0-3:   
7’, 74’ Foden, 81’ De Bruyne