Përfunduan ndeshjet e vlefshme për 1/8 e finaleve të Kupës së Gjermanisë. Kualifikohen Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Freiburg, Union Berlin dhe Stuttgart.

Ja rezultatet:

  • Freiburg – St.  Pauli 2-1 (kohë shtesë)
  • Hannover – Borussia Dortmund 0-2
  • Paderborn – Werder Bremen 7-6 (pen.)
  • Sandhausen – Karsruher 10-9 (pen.)
  • Augsburg – Bayern Munich 2-5
  • Regensburg – Dusseldorf 0-3
  • Shtutgart – Arminia Bielefeld 6-0
  • Union Berlin – Heidenheim 2-0