Janë luajtur sonte 2 ndeshje të vlefshme për 1/8 e Kupës së Gjermanisë. Bayern Munchen shpartallon Mainzin, Leipzigu mund Hoffenheimin.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit e ditës:

Leipzig – Hoffenheim 3-1:     
E. Forsberg (8), K. Laimer (41), T. Werner (83) / K. Dolberg (76)

Mainz – Bayern Munchen 0-4:   
E. Choupo-Moting (17), J. Musiala (30), Sane (44), Davies (83)