Kanë përfunduar sonte 2 ndeshjet e fundit të vlefshme për 1/8 e Kupës së Spanjës, kualifikohen Barcelona dhe Real Madrid.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit.

AD Ceuta FC – Barcelona 0-5:
Raphinha 41′ pen.  Lewandowski 50′, 90′, Fati 70′, Kessié 77′

Villarreal – Real Madrid 2-3:
Capoue 4′ Chukwueze 42′ / Junior 57′ pen. Militao 69′, Ceballos 86′