Sipas portaleve të statistikave sulmuesi francez Kylian Mbappe është futbollisti më i vlefshëm në botë.

Ndër 10 më të vlefshmit mungojnë Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar por spikasin futbollistët e Premier Leagues.

Ja renditja e 10 të parëve: