Manuel Neuer ka shkëlqyer në këtë edicion te Bayern Muncihu, duke fituar Bundesligën, DFB Pokalin dhe së fundmi Ligën e Kampionëve.

Pa portierin gjerman, Bavarezët ndoshta nuk do të mund të shijonin tripletën në edicionin 2019/20.

Brenda më shumë se 90 minutave, Neuer bëri disa pritje vendimtare ndaj PSG-së, me Kylian Mbappen, Neymarin dhe lojtarët e tjerë që patën shanse të arta.

Ja renditja e krijuar nga Mail Sport:

15# Wojciech Szczesny

14# David de Gea

13# Gianluigi Donnarumma

12# Andre Onana

11# Unai Simon

10# Peter Gulacsi

9# Samir Handanovic

8# Bernd Leno

7# Ederson

6# Keylor Navas

5# Thibaut Courtois

4# Alisson Becker

3# Marc-Andre ter Stegen

2# Jan Oblak

1# Manuel Neuer