Përfunduan ndeshjet e kthimit të orës
18:45 në Conference League. Kualifikohen Fiorentina, Basel dhe Lech Poznan që i bashkohen Gentit të kualifkuar të martën.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Basaksehir – Gent 1-4 (totali 2-5) të martën

Djurgårdens – Lech Poznan 0-3 (totali 0-5)
77’ Marchwinski, 90’+1’ Kveksvekiri, 90’+2’ Skoras

Sivasspor – Fiorentina 1-4 (totali 1-5)
35′ Yesilyurt / 44′ Cabral, 62′ Milenkovic, 89’ Castrovilli

Slovan Bratislava – Basel 2-2 (pen 1-4) (totali 4-4)
12′ Abubakari, 17′ Juraj Kucka /53′ Riccardo Calafiori, 90’ Amdouni