Futbollistëve të cilëve i mbaron kontrata në qershor 2020 mund të nënshkruajnë që tani me ekipin e tyre të ri dhe kjo ka bërë që mjaft skuadra të hidhen në sulm.

Në mes të këtyre lojtarëve ka edhe mjaft kampionë që kanë edhe vlerësimi mjaft të larta nga transfermarket.

Ja cilët janë disa prej tyre:

 1. DRIES MERTENS (Napoli)
 2. JOSE’ CALLEJON (Napoli). 
 3. CHRISTIAN ERIKSEN (Tottenham)
 4. EDINSON CAVANI (PSG).
 5. WILLIAN (Chelsea).
 6. DAVID SILVA (Manchester City)
 7. LUKA MODRIC (Real Madrid)
 8. BLAISE MATUIDI (Juventus)
 9. ALEKSANDAR KOLAROV (Roma)
 10. JOSIP ILICIC (Atalanta).
 11. MARIO GOETZE (Borussia Dortmund)
 12. THIAGO SILVA (PSG).
 13. PEDRO (Chelsea).
 14. OLIVIER GIROUD (Chelsea).
 15. EVER BANEGA (Sevilla).
 16. JAN VERTONGHEN (Tottenham).
 17. FERNANDINHO (Manchester City).
 18. ADAM LALLANA (Liverpool).
 19. NEMANJA MATIC (Manchester United)
 20. JOAO MOUTINHO (Wolverhampton)
 21. ERIC BAILLY (Manchester United)
 22. LAYVIN KURZAWA (PSG).
 23. THOMAS MEUNIER (PSG).
 24. GIACOMO BONAVENTURA (Milan)
 25. RYAN FRASER (Bournemouth).