Në orët e ardhshme do të ketë një samit të rëndësishëm të tregut mes drejtuesve të Nerazzurrëve dhe Inzaghit për të bërë një bilanc të nevojave të Interit.  Ndër më të dukshmet, një sulmues i ri në sektorin e përparuar do të ishte më se komod për Inzaghin, duke marrë parasysh gjithashtu dobësinë fizike të Alexis Sanchez dhe lëndimet e vazhdueshme të Joaquin Correas këtë sezon.

Momenti ekonomik na shtyn të mendojmë se klubi Nerazzurrë nuk mund të synojë profile të larta në sulm.  Ndaj portalet italiane kanë bërë një përzgjedhje duke marrë parasysh kritere të ndryshme si: eksperienca në Serie A, kostot dhe fizibiliteti në këtë dritare merkatoje.

CAICEDO – Në tre sezonet e fundit të Serisë A, para këtij, Felipe Caicedo (1988) i është afruar gjithmonë golave dyshifrorëve. Sulmuesi ekuadorian është një mik i besuar i Inzaghit dhe sipas gazetave të ndryshme ai është një emër i nxehtë për sektorin ofensiv të Nerazzurrëve.

Ndër të tjera, ai mund të ndërpresë kontratën me Genoan duke lejuar Interin të paguajë vetëm pagën.  Ai ka pasur disa probleme me muskujt këtë vit – ky është me të vërtetë i vetmi faktor i panjohur në profilin e tij.

KALINIC – Shpërthimi i Simeones te Verona e ka përjashtuar efektivisht sulmesin Nicola Kalinic (1988) nga 11 titullar i trajnerit Tudor.  Minutat janë të pakta për kroatin, i cili megjithatë vazhdon të shënojë disa gola kur thërritët .

Këtë sezon ka katër gola dhe ende paraqet një emër të respektueshëm për sulmin.  Ai duket se do të largohet nga Hellas por për momentin nuk ka pasur asnjë lloj kontakti me Interin.

ZAZA– Me Torinon ai vështirë se ka parë fushë në këtë pjesë të parë të sezonit, prandaj Simone Zaza (1991) po largohet nga klubi i granatës.

Ish sulmuesi i Juventusit do të ishte një bast i vërtetë, por në karrierën e tij ai ka treguar se është i aftë të nxjerrë goditje të jashtëzakonshme nga repertori i tij.

DESTRO – Pavarësisht moshës dhe lëndimeve të shpeshta, Mattia Destro (1991) ka gjetur rrugën e kthimit të golat ​​në dy vitet e fundit.  Këtë sezon ata janë 8 në 15 ndeshje.  Një mesatare goli si një bombardues i vërtetë.

Sipas Corriere dello Sport, ai do të kishte përfunduar në qendër të vëmendjes të Nerazzurrëve.  Cilësia është atje dhe nuhatja një gola gjithashtu. Do të ishte e paqartë nëse ai është i gatshëm të ulej në stol në këtë pikë të karrierës së tij.