Ka një numër lojtarësh në historinë e këtij sporti që kanë fituar tituj dhe trofe të shumtë gjatë karrierës së tyre, megjithatë ka pak nga ata që ulen në krye dhe këtu shohim 5 prej tyre që mburren me numrin më të madh të titujve në Shekulli 21.

1. Dani Alves – 41 Tituj.
Lojtari më i dekoruar në historinë e këtij sporti, Dani Alves ka fituar 41 tituj marramendës në shekullin 21, më i shumti për çdo futbollist. Braziliani ka gëzuar sukses në çdo klub për të cilin ka luajtur, përfshirë Barcelonën, ​​Juventus dhe Paris Saint-Germain dhe për vendin e tij, Brazil.

2. Andres Iniesta – 39 Tituj.
I përshëndetur gjerësisht nga shumë si një nga mesfushorët më të mirë në historinë e futbollit, Andres Iniesta luajti një rol kryesor në të gjithë suksesin e Barcelonës dhe Spanjës gjatë karrierës së tij në nivelin e lartë. Spanjolli është ende aktiv, por luan në Japoni, me ditët e tij më të mira mbrapa tij.

3. Lionel Messi – 37 Tituj.
Padyshim Lionel Messi ka qenë arsyeja kryesore pse Barcelona ka arritur suksesin që ka pasur në dekadën e kaluar apo më shumë. Fituesi rekord i gjashtë herë i Topit të Artë do të qëndrojë në klub për një vit tjetër dhe mund të shtojë më shumë në numrin e tij në Nou Camp.

4. Maxwell – 37 Tituj.
Një tjetër brazilian që fitoi shumë tituj gjatë karrierës së tij ishte Maxwell, i cili gëzoi sukses në Ajax, Inter Milano, Barcelona dhe PSG. Mbrojtësi mund të mos jetë futbollisti më i famshëm në botë, por ai ishte një lojtar shumë i besueshëm në kohën e tij.

5. Gerard Pique – 36 Tituj.
Gjithashtu, një tjetër lojtar nga Barcelona dhe ai që konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë të brezit të tij, Gerard Pique ka shijuar një karrierë të shkëlqyer si për klubin ashtu edhe për vendin deri më tani. Spanjolli vazhdon të ketë shfaqje mbresëlënëse dhe pa dyshim që do të shtojë numrin e tij në të ardhmen e afërt.