Milani vazhdon të humbasë futbollistë.  Pas Kalabrias, Messias dhe Maldinit, edhe portieri Mike Maignan gjithashtu detyrohet të ndalet.  Portieri francez ka javë që jeton me dhimbje në kyçin e dorës së majtë dhe konsultimi i fundit çoi në vendimin për të vazhduar me një operacion.  Pas mendimit të specialistit, Maignan do t’i nënshtrohet një artroskopie që do të kryhet nga profesor Loris Pegoli.

Kundër Veronës do të jetë radha e portierit rumun Tatarusanu, por Stefano Pioli do të duhet të merret me urgjencën në departamente të ndryshme.

As Ibrahimovic nuk do të rikuperohet për ndeshjen kundër Gialloblù (suedezi punoi veçmas siç ishte planifikuar, sot ose nesër ai mund të kthehet në stërvitje në grup.

Për Maignan kohët e rimëkëmbjes janë të pasigurta. Vetëm pas operacionit do të kemi një ide më të saktë se sa kohë do të duhet për t’u rikthyer në fushë.  Por supozohet nga 6-10 javë në rast të problemeve vetëm me skafoidin apo edhe nëse ka pasur edhe një problem me ligamentet e kyçit të dorës.