Kuqezinjtë janë ende në kërkim të një mesfushori sulmues i cili potencialisht fo të zëvendësojë Hakan Calhanoglun.

La Gazzeta Dello Sport shkruan se mesfushori Julian Brandt (1996) i Borussia Dortmund është objektivi i ri i Rossonerëve.

Milani dëshiron të nënshkruajë lojtarin në huazim njëvjeçar për rreth 5 milionë euro me një mundësi për të blerë lojtarin pas 1 viti për 22 milionë euro.

Përditësime të mëtejshme priten së shpejti për Brandt, i cili ka grumbulluar 11 gola dhe 15 asiste në 87 paraqitje në të gjitha garat për Borussia Dortmundin.