Duke folur në Bobo TV, ish-mbrojtësi Daniele Adani kritikoi Juventusin në këtë mënyrë pas paraqitjes së pangjyrë të ofruar në derbin italian kundër Interit:

Tifozët në të gjithë botën kanë parë spektaklin më të keq të mundshëm të futbollit italian, nuk mund të kishte një reklamë më të keqe në botë për Serinë tonë A. Unë i kam parë lojtarët duke qeshur dhe duke bërë shaka në fund të ndeshjes, por si është e mundur kjo?? Kjo nuk mund të jetë oferta e Italisë për botën. Askush nuk e meritoi dje, askush nuk u shpreh me futboll.

Juventus doli për dy vjet në raundin e dytë dhe një në çerekfinale të Champions League. Por. çfarë loje është e juaja? Por çfarë spektakli ishte derbi italian? Në ndeshjen mes Manchester United dhe Liverpoolit pati 25 goditje në 30 minuta, Juventusi, nëse gjithçka shkon mirë, bën 15 goditje në muaj”, tha ai.