Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërie Hadërgjonaj, është ndër më të dashurat për publikun shqiptar.

Ajo ka vite që qëndron aktive në skenë, ndërsa ka sjellë projekte dhe bashkëpunime nga më të ndryshmet.

Por, dita e sotme (e martë) është mjaft e veçantë për të, pasi feston ditëlindjen e saj të 45-të.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ku figura të ndryshme publike e familjarë zgjodhën fjalët më të ëmbla për të.

Përkundër moshës që ka, Albëria njihet për bukurinë dhe linjat e tonifikuara trupore, për të cilat komentohet mjaft shumë.