Orë vendimtare për kthimin e Max Allegrit (1967) te Juventusi pas 2 vitesh.

Interi tentoi për të bindur trajnerin nga Livorno të zërë vendin e Antonio Contes, por ndërkohë dialogu me klubin e Andrea Agnelli tashmë kishte shkuar shumë larg.

Që dje udhëheqësit e Bianconerëve kishin përmbushur kërkesat e Max, duke hyrë në rendin e ideve për t’i ofruar atij një kontratë 3-vjeçare me një opsion për të katërtin me pagë ndërmjet 8.5 dhe 9 milion euro plus bonuse. Në rast të një fitore kampionati dhe një fitore Ligën e Kampionëve, paga mund të kalojë edhe 10 milion eurot.