Interi ka zgjedhur serbin Filip Kostic, anësor i majtë i lindur në 1992. Sky Deutschland është e sigurt për këtë, duke folur për një marrëveshje në parim tashmë të arritur midis Interit dhe Eintracht Frankfurt për transferimin e lojtarit 28-vjeçar në bazë të një oferte midis 20-25 milion euro në varësi të bonuseve.

Marrëveshja do të zyrtarizohet pas shitjes së Hakimit, por Interi,  sigurojnë ata në Gjermani , ka ide të qarta për zëvendësimin e Hakimit, ai është Kostic.