Arsenali ka shënjestruar qendërmbrojtësin e Juventusit, turkun Merih Demiral (1998) në sezonin e transferimeve të janarit, pasi ata kërkojnë të zgjidhin problemet e tyre mbrojtëse, sipas raportimeve të Daily Mail.

Trajneri i ri Mikel Arteta thuhet se po kërkon përforcime në pjesën e prapme, me ekipin e tij që ka pësuar 30 gola tashmë këtë sezon.

Demiral i kushtoi rreth 15 milionë euro Juventusit dhe mund ta shesin pasi sipas mediave angleze Gunners ofrojnë

Arsenali ka shënjestruar mbrojtësin e Juventusit Merih Demiral (1998) në sezonin e transferimeve të janarit, pasi ata kërkojnë të zgjidhin problemet e tyre mbrojtëse, sipas raportimeve të Daily Mail.

Trajneri i ri Mikel Arteta thuhet se po kërkon përforcime në pjesën e prapme, me ekipin e tij që ka pësuar 30 gola tashmë këtë sezon.

Demiral i kushtoi rreth 15 milionë euro Juventusit dhe mund ta shesin pasi sipas mediave angleze Gunners ofrojnë 42.5 milionë stërlina për ta siguruar atë.

Calum Chambers u dëmtua duke ngelur për 9 muaj jashtë fushave të blerta, gjë që do të forcojë më tej dëshirën e Arsenalit për rekrutime, me mbrojtjen e tij tashmë dukej e tronditur.

Nënshkrimi i ri Luiz ka qenë disa herë fajtor për gabime thelbësore, ndërsa Sokratis dhe Shkodran Mustafi janë fajësuar të gjithë për gabime në përqendrim.

Arteta nuk e ka fshehur dëshirën e tij për nënshkrime të reja në janar, sidomos pas dëmtimit të Calum Chambers ndaj Manchester United,

“Është një dëmtim i keq dhe që ka ndryshuar planet tona në mbrojtje. Kështu që ne do të përpiqemi të shikojmë në tregun e transferimeve për opsione për të forcuar ekipin. Për momentin unë jam më i shqetësuar për t’i kthyer njerëzit nga [dëmtimi] dhe duke u përpjekur të përmirësoj lojtarët që kemi këtu sesa të bëj nënshkrime të reja.  Por nëse diçka ekstra del dhe ne mendojmë se është mundësia e duhur, le ta bëjmë atë.” deklaroi Arteta.