Arsenali mbetet në gjueti për një tjetër sulmues të shquar drejt merkatos së verës dhe gazetari Freddie Paxton pretendon se ata kanë qenë në kontakt me përfaqësuesit e yllit të Napolit, Victor Osimhen (1998).

Sulmuesi i Nigerisë është kontaktuar më parë nga Newcastle, por raportohet se ai do të favorizonte një kalim në Emirates Stadium dhe Topçinjtë kanë pregatitur një ofertë prej 100 milionë eurosh (84 milionë stërlina) që do të nevojiten për ta shkëputur nga Seria A.