Arsenali është në kërkim të të paktën dy sulmuesve përpara sezonit të ardhshëm dhe sipas Daily Star, Topçinjtë po përgatisin një ofertë për t’i paraqitur Chelseas për Romelu Lukakun (1993).

Propozimi i Topçinjve do të ishte rreth 60 milionë stërlina (71 milionë euro) për kartonin e belgut, i cili megjithatë vendosi Interin absolutisht në krye të preferencave të tij, duke kërkuar që blutë ta lirojnë në formë huazimi për të favorizuar një rikthim të mundshëm te Nerazzurrët.