Sic raportojnë mediat italiane Aston Villa tani është afër marrëveshjes me Galatasarayn për mesfushorin sulmues Nicoló Zaniolo (1999). Marrëveshja shumë afër, e vendosur për t’u përfunduar.
Transferimi do të jetë një huazim për 4 milionë euro dhe paga e mbuluar nga klubi anglez.
Klauzola e opsionit të blerjes prej 22 milionë euro plus bonuse deri në 4 milionë euro të tjera.

Drita përfundimtare jeshile pritet së shpejti dhe më pas fluturimi per ne Angli.