Pasi ka zbardhur detajet e fundit në orët e fundit, Jeremie Boga (1997) do të jetë lojtar i Atalantës.

Skuadra nga Bergamo dhe Sassuolo e kanë përcaktuar transferimin mbi bazën e 22 milionë eurove plus bonuse.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë pritet në Bergamo për ekzaminime mjekësore dhe më pas nga e hëna do të përcaktohen në çdo detaj negociatat.

Një blerje e kërkuar dhe e kërkuar nga Gian Piero Gasperini dhe nga pronarët.