Chelsea thuhet se është i bindur që Callum Hudson-Odoi (2000) do të qëndrojë në klub edhe pas interesit të ri nga Bayern Munchen.

Blutë tashmë kanë refuzuar një ofertë nga gjigantët e Bundesliga për të huazuar anësorin anglez me një mundësi për të blerë për 70 milion stërlina (78 milionë euro).

Frank Lampard atëherë pranoi se nuk mund të thoshte me siguri se Hudson-Odoi nuk do të bëjë një transferim të ditës së fundit në Bayern.

Megjithatë Fabrizio Romano ka pohuar se Chelsea është i bindur se 19-vjeçari po qëndron në Stamford Bridge.

Raportimi shton se Bayern ende po përpiqet të sigurojë një marrëveshje në minutën e fundit por po përpiqet të arrijë një marrëveshje me Londinezet.

Bavarezët ishin të lidhur me Hudson-Odoi para se ai të binte dakord për kontratën e tij pesë-vjeçare me Chelsea 12 muaj më parë.

Dhe ata mbeten tifozë të mëdhenj, me trajnerin Hansi Flick duke e konsideruar sulmuesin anglez si ‘një nga talentet më të mëdha’.

Hudson-Odoi është përballur me konkurrencë të shtuar për një vend në Chelsea pas ardhjeve të Kai Havertz dhe Hakim Ziyech.

Ai bëri fillimin e tij të parë në Premier League të sezonit në fitoren e së Shtunës 4-0 ndaj Crystal Palace.

Dhe duke folur pas ndeshjes, Lampard tha: “ Bayern mund të ketë deklaruar interesin e tyre, që është një gjë, por Callum është absolutisht pjesë e planeve të mia. Ajo që dëshiron Callum merret në konsideratë. Ai është lojtari ynë dhe gjithçka duhet të jetë e duhur për të gjithë. Callum tregoi atë që donim, veçanërisht në pjesën e dytë kur ai ishte më agresiv, luajti mbrojtësin e plotë dhe dha krosimet”.