Barcelona ka rënë dakord për një marrëveshje 25 milionë euro me Lyonin për transferimin e sulmuesit holandez Memphis Depay (1994), sic shkruan La Vanguardia.

Trajneri Ronald Koeman po kërkon të shtojë fytyra të reja në radhët e tij në Camp Nou dhe është kthyer në një që ai e njeh mirë nga koha e tij në krye të ekipit kombëtar të Hollandës.