Lautaro Martinez (1997) është gjithmonë emri më i nxehtë në Barcelonë. Siç shkruan Sport, sulmuesi i Interit është objektivi i madh i klubit blaugrana për tregun e transferimeve të verës dhe gjithçka që është e mundur do të bëhet për t’i dhënë atë trajnerit Ronald Koeman.

Barça mbështetet shumë në vullnetin e lojtarit: Lautaro beson se ka ardhur koha për të ndryshuar ajrin dhe për të kaluar në një klub që mund të konkurrojë për të fituar Ligën e Kampionëve. Dhe lamtumira e mundshme e Luis Suarez gjithashtu duket se luan në favor të argjentinasit. Sidoqoftë, përveç dëshirës së futbollistit, një marrëveshje me Interin duket ende shumë larg. Barcelona ka ofruar 65 milion euro në para plus përfshirjen e Arturo Vidal (1987), i cili tashmë ka thënë po për çdo nënshkrim për Nerazzurrët. N

Nëse Interi e pranon ofertën për Lautaron, klubi blaugrana mund të pranojë të lirojë kilianin.